MGP260-seeria tutvustus - MGP261 - MGP262

MGP260-seeria Paigaldus- ja ohutusjuhend

Document code
M212481ET
Revision
B
Language
Eesti
Product
MGP261
MGP262
Document type
User guide

Vaisala CARBOCAP-i® MGP260-seeria mitme gaasi mõõtepead metaani, süsinikdioksiidi ja niiskuse mõõtmiseks on kompaktsed ning vastupidavad statsionaarsed mõõtepead metaani (CH4), süsinikdioksiidi (CO2) ja niiskuse (H2O aur) mõõtmiseks nõudlikes biogaasi töötlemise tingimustes. MGP260-seeria mõõtepeadel on plahvatuskindluse sert plahvatusohtliku keskkonna 0. tsoonis (töötlussüsteemi paigaldatud osad) ja plahvatusohtliku keskkonna 1. tsoonis (osad väljaspool töötlussüsteemi) kasutamise kohta.

MGP260-seeria sisaldab kahte mõõtepeavarianti biogaasiprotsesside mõõtmise erinevate kasutusjuhtude jaoks. MGP261 on mõeldud toore biogaasi mõõtmiseks, samas kui MGP262 on ette nähtud heitgaaside mõõtmiseks biogaasi töötlushoonetes. Kõik MGP260-seeria tööseadmed on ette nähtud paigaldamiseks otse gaasitöötlussüsteemi torujuhtmesse ilma eelneva proovitöötluseta.

MGP261 variandi kasutusvaldkonnad on tööstus- ja munitsipaaljäätmete anaeroobne lagundamine reoveekäitluses, prügilagaasi seire, aktiivsöefiltri seire biogaasi töötlusprotsessis ning elektri- ja soojusenergia koostootmisseadme toitegaasi seire.

MGP262 mõõtepead on optimeeritud mõõtma heitgaasivoolus alla 5 mahuprotsendi jäävaid metaani kontsentratsioone ja üle 90 mahuprotsendi olevaid CO2-kontsentratsioone, tänu millele sobivad need täiuslikult arvukate töötlustehnoloogiate ja -protsessidega.

MGP260-seeria patenditud infrapunatehnoloogia võimaldab esmaklassilist stabiilsust ja korratavust. Kondensatsiooni kõrvaldamise tõttu tänu mõõtepea soojendamisele ning korrosioonikindlatele teras- ja plastmaterjalidele on IP66 klassiga seadmed äärmiselt tugevad ning vastupidavad.

MGP260-seeria mõõteväljundi valikud hõlmavad kolme väljundvoolu analoogkanalit (4–20 mA) ja Modbus RTU-d üle RS-485. Mõõtepeadel on ka 4–20 mA Ex ia sisend välise rõhu- või temperatuurianduri ühendamiseks.

Hõlpsaks juurdepääsuks konfiguratsiooni-, diagnostika-, kalibreerimis- ja reguleerimisfunktsioonidele saab MGP260 mõõtepäid ühendada USB-kaabli abil arvutitarkvaraga Vaisala Insight.