Použití snímačů řady HTM370EX v nebezpečném prostředí - HMT370EX

HMT370EX Instalační a bezpečnostní příručka

Document code
M212306CS
Revision
B
Language
Čeština (Česko)
Product
HMT370EX
Document type
User guide
Upozornění Chráněná instalace pomocí galvanických izolátorů nebo Zenerových bariér je v nebezpečném prostředí povinná.

V nebezpečných prostředích vždy snímače připojujte pomocí galvanických izolátorů nebo Zenerových bariér. Galvanický izolátor nebo Zenerovu bariéru je také nutno použít, pokud jsou snímač a tělo sondy umístěné v bezpečném prostoru, ale hlava sondy je instalována v nebezpečném prostředí. Informace o zapojení najdete ve schématech zapojení galvanického izolátoru a Zenerovy bariéry obsažených v tomto dokumentu.

HMT370EX neobsahuje galvanický izolátor ani Zenerovu bariéru. Lze je objednat jako volitelné příslušenství od společnosti Vaisala.
Upozornění Snímače řady HMT370EX byly zkonstruovány k použití v nebezpečném prostředí odpovídajícím klasifikaci produktu. Pracovníci používající snímače HMT370EX nebo provádějící jejich instalaci či údržbu zodpovídají za stanovení vhodného ochranného konceptu pro konkrétní aplikaci, v níž jsou snímače HMT370EX používány, a za to, že klasifikace nebezpečného prostředí zařízení odpovídá požadavkům aplikace.
Upozornění Pokud je zařízení používáno způsobem, který není určen společností Vaisala, může být narušena ochrana poskytovaná zařízením.

Snímače řady HMT370EX jsou certifikovány pro použití v nebezpečném prostředí definovaném následujícími klasifikacemi:

Tabulka 1. Klasifikace nebezpečných prostředí pro zařízení řady HMT370EX
Certifikace Klasifikace HMT370EX
IECEx 1 / ATEX 2

II 1 G Ex ia IIC T4 Ga

II 1 D Ex ia IIIC T200 85 °C Da

-40 °C ≤ Tamb ≤ +60 °C

POZOR Pracovníci provádějící instalaci, obsluhu a údržbu snímačů HMT370EX musí mít požadované kompetence pro práci v nebezpečném prostředí definované v příslušných standardech.

Informace o standardech, které se týkající používání zařízení HMT370EX na základě klasifikace zařízení, naleznete v certifikační dokumentaci k zařízení HMT370EX a v prohlášení o souladu vydaném k zařízení HMT370EX, které je dostupné na stránce: www.vaisala.com/declarationofconformity.

1 Mezinárodní certifikace
2 Certifikace EU