Úvodní informace o sondách řady HMT370EX - HMT370EX

HMT370EX Instalační a bezpečnostní příručka

Document code
M212306CS
Revision
B
Language
Čeština (Česko)
Product
HMT370EX
Document type
User guide

Snímač vlhkosti a teploty Vaisala HUMICAP® řady HMT370EX je ideálním řešením pro měření vlhkosti v nebezpečných oblastech. Jiskrově bezpečný a robustní zařízení HMT370EX pracuje bezpečně a spolehlivě i v těch nejnebezpečnějších oblastech, jako je zóna 0. Snímač HMT370EX nové generace lze použít jako náhradu za dlouhodobě fungující řadu snímačů HMT360 ve všech aplikacích HMT360.

HMT370EX lze instalovat přímo do výbušných prostředí. Dokáže odolat nepřetržitému vystavení potenciálně výbušnému prostředí, které obsahuje hořlavé plyny nebo prach, a nevyžaduje žádné další ochranné kryty pro provoz v prostředí s plynem nebo prachem.

HMT370EX nabízí několik variant sond pro různé aplikace. Díky odnímatelnému modulu sondy lze sondy snadno vyměnit a vyjmout pro kalibraci mimo nebezpečnou oblast, aniž by bylo nutné vyjmout celý snímač.

Snímač má 2 analogové proudové výstupní kanály (4–20 mA) pro připojení přes bezpečnostní bariéry. Pro snadný přístup ke konfiguračním, diagnostickým, kalibračním a seřizovacím funkcím lze tělo sondy a snímače připojit k počítačovému softwaru Vaisala Insight pro konfiguraci, a to buď společně, nebo každou jednotku samostatně.